Objavljeno: 08.10.2020Kategorije: Aktualne informacije

Zavezanci, ki jim je banka Revolut odprla nov račun v Litvi, morajo tega prijaviti Finančni upravi RS. Prav tako morajo tudi za star račun, ki jim ga je banka Revolut zaprla v Veliki Britaniji, sporočiti datum zaprtja. Informacijo o datumu zaprtja britanskega računa naj bi uporabniki prejeli s strani Revoluta. Prijavo novega računa in odjavo starega računa lahko zavezanci izvedejo sočasno.


Podatkov o tujih računih Finančni urad RS ne pridobiva po uradni dolžnosti iz uradnih registrov in evidenc, zato jih morajo zavezanci sporočiti sami v 8 dneh po odprtju računa oziroma po spremembi podatkov računa. 

Prijavo tujih računov lahko zavezanec odda na dva načina:

  • elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki,
  • po pošti ali osebno na kateremkoli finančnem uradu (razen Posebnem finančnem uradu in Generalnem finančnem uradu).

Prijavi je potrebno priložiti dokument, iz katerega so razvidni podatki o računu, odprtem v tujini (bančna kartica, pogodba o odprtju bančnega računa, posnetek zaslona IBAN računa, ipd.), da finančni urad lahko preveri pravilnost oziroma točnost podatkov. Pri vpisu številke računa je potrebno biti pozoren, da se ne vpiše številka bančne kartice pač pa številka računa (v strukturi IBAN, vedno tudi z vodilno oznako države, npr. LT).

Pozor: če se plačilni račun iz tujine ne prijavi Finančni upravi RS, je zagrožena GLOBA za fizično osebo od 200 do 1.200 EUR, za fizično osebo, ki opravlja dejavnost, od 800 do 10.000 EUR, za pravno osebo pa od 1.200 do 30.000 EUR.

Več informacij, vključno z obrazci o prijavi tujih računov, najdete na spletni strani FURS:

Delite to zgodbo, izberite svojo platformo!

OSTANIMO V STIKU

Vas zanimajo novosti, posebne ponudbe in
ostale novice? Obljubimo, ne bomo nadležni.